Azet finance

Finanční magazín a rádce

K čemu je v podnikání dobrá anonymita vlastnictví? - AZET finance finanční magazín
Home Rady a tipy K čemu je v podnikání dobrá anonymita vlastnictví?
anonymita vlastnictví

K čemu je v podnikání dobrá anonymita vlastnictví?

od AZETfinance

Proč se někteří podnikatelé snaží zatajit strukturu firem a využívají zázemí daňových rájů? V souvislosti s tzv. offshore společnostmi v zemích, jako jsou Seychely, Bahamy nebo Britské Panenské ostrovy většinu lidí napadne, že jde o nečistý byznys. Neseriózních podnikatelů je přitom poměrně málo. Daňové ráje představují naprosto legální způsob, jak ochránit majetek a většinou i optimalizovat náklady.

Český podnikatel je pod drobnohledem

Mnoho podnikatelů přesvědčila k přesunu podnikání do daňového ráje anonymita vlastnictví, kterou česká legislativa neumožňuje. Přitom je to právě svoboda, o kterou národ odjakživa usiloval. Stát bohužel inklinuje jiným směrem a vlastnická struktura je v České republice paradoxně mimořádně průhledná. Laik může namítnout, že je to dobře – solidní podnikatel přece nemá co skrývat. Jenomže vysvětlete to slušným lidem, kteří na snadnou dohledatelnost informací doplatili majetkem či dokonce zdravím. Veřejné účetní uzávěrky a výpisy z katastru nemovitostí obsahují citlivé údaje, jejichž zneužití může mít doslova fatální dopad.

Do ledna 2014 přeci jen určitá forma ochrany vlastnictví existovala. Anonymní akcie jsou ovšem minulostí a momentálně je jedinou možností, jak v souladu s platnými zákony skrýt majetek, svěřenecký fond.

zenron

Jak vám může utajení vlastnictví prospět v praxi?

K hlavním důvodům patří ochrana před konkurencí, která se neštítí nekalých praktik. Přesunem do zahraničí lze podnikání zneprůhlednit a zajistit, aby nebylo možné zjistit reálného vlastníka. Nespornou výhodou je také ochrana před nežádoucí pozorností médií.

Anonymita vlastnictví může probíhat i v kombinaci s tzv. nominee službami – skutečného majitele společnosti aktivně či pasivně zastupuje pověřená osoba. Do problematiky vás rádi zasvětí odborníci z poradenské společnosti ZENRON Capital. Více se dozvíte na zenron.cz.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Vložit komentář