Přejít k obsahu

Pavel Novotný pozastavil členství v ODS: „Zvažuji šachový tah s vykřičníkem“

3 min čtení

Starosta městské části Praha-Řeporyje a kontroverzní politická postava Pavel Novotný oznámil na síti X (dříve Twitter), že pozastavuje své členství v Občanské demokratické straně (ODS). Toto rozhodnutí přichází krátce poté, co soud nepravomocně změnil jeho podmíněný trest na nepodmíněný – tedy tři měsíce vězení.

„Vážně zvažuji zásadní šachový tah, za který se v zápise partie píše vykřičník,“ napsal Novotný ve svém stylu. Zmínil také, že jeho rozhodnutí zatím nezná ani jeho rodina.

Fiala: Novotný by měl ze strany odejít

Předseda vlády a šéf ODS Petr Fiala se k situaci postavil jednoznačně. V rozhovoru pro server Blesk.cz uvedl, že Novotný by měl z ODS odejít. Pokud tak neučiní dobrovolně, zasáhne prý pražská organizace strany.

„Pražská ODS se tím bude zabývat a vypořádá se s tím rychle,“ řekl Fiala.

[cmplz-consent-area category="marketing" id="seznam_block2"]
[/cmplz-consent-area]

To není vše. Pokračování článku najdete na další straně

Zatím tu nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo se zapojí do diskuse.

Přidat komentář

Pro komentování není potřeba přihlášení. Stačí přezdívka a komentář.

Kolik je tři plus pět?
Krátká česká kontrola proti spamu.