◉ Marek Eben svým vystoupením na zahájení festivalu vyvolal ostré reakce.
◉ Jiří Paroubek je přesvědčený, že moderátor nepřímo mířil na ministra kultury Otu Klempíře.
◉ Bývalý premiér hájí účast ministra s odkazem na financování festivalu z veřejných prostředků.
◉ Celou kritiku zakončil velmi osobním hodnocením známého moderátora
Marek Eben se po slavnostním zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech stal terčem ostré kritiky bývalého premiéra Jiřího Paroubka. Ten jeho úvodní vystoupení označil za nepřijatelné a tvrdí, že moderátor svými slovy nepřímo zaútočil na ministra kultury Otu Klempíře. Celá událost tak překročila hranice kulturního dění a otevřela politickou debatu.
Na sociálních sítích i mezi veřejností se začaly objevovat rozdílné názory na to, co měl moderátor skutečně na mysli. Spor navíc rozvířil diskusi o roli politiků na podobných společenských akcích. Co přesně Paroubkovi vadilo a proč zvolil tak ostrá slova? Odpověď přináší pokračování článku.
Marek Eben rozvířil debatu svým projevem
Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech pokračuje v rezonanci nejen mezi návštěvníky kulturní akce, ale také v politickém prostředí. Marek Eben, který tradičně provází zahajovacím ceremoniálem, se stal terčem kritiky bývalého premiéra Jiřího Paroubka.
Paroubkovi vadila především část moderátorova vystoupení, během níž zazněla věta: „Je těžké pozvat všechny, které chcete, ale ještě těžší je pozvat ty, které nechcete, ale musíte je pozvat z nějakého důvodu!“
Jak hodnotíte význam podobných útoků ve válce?
Podle bývalého předsedy ČSSD byla tato poznámka namířena proti ministrovi kultury Otovi Klempířovi. Ve svém příspěvku na sociální síti uvedl, že „Marek Eben se tak stylizoval do role spoluorganizátora a zároveň hlavního cenzora festivalu. Všichni v sále pochopili, že tato neohrabaná metafora míří na toho času veřejného nepřítele číslo jedna ze strany Motoristů, Otu Klempíře.“
Marek Eben čelí ostrým slovům bývalého premiéra
Jiří Paroubek současně připomněl, že ministr kultury je podle něj na podobné společenské události zván zcela oprávněně. Zdůraznil totiž, že Ministerstvo kultury každoročně poskytuje festivalu významnou finanční podporu z veřejných prostředků.

Diskuse
0 komentářů