Azet finance

Finanční magazín a rádce

Pár tipů, jak ušetřit v domácnosti - AZET finance finanční magazín
Home Rady a tipy Pár tipů, jak ušetřit v domácnosti
jak ušetřit

Pár tipů, jak ušetřit v domácnosti

od AZETfinance

Každý den se potýkáme s placením. Největší výdaje jsou za plyn, elektřinu, vodu, potraviny, potřeby pro děti, oblečení, domácí spotřebiče, kosmetiku a telefon. Možná bychom si měli vzít příklad z našich dědečků a babiček, protože moc dobře věděli, jak ušetřit. Nutno podotknout, že nám to v ledasčem pomůže, ale dříve se tak vysoké účty za energie rozhodně neplatily.

Stačí mít pod čepicí

Lidé se trápí s vysokými poplatky za energie, přitom mohou i pár stovek ušetřit. Někdy se vyšplhá úspora do tisíců. Jste zvyklí používat počítač místo přehrávače? Zapomeňte na to, a CD i DVD vložte do určeného přístroje. Nenechávejte ani nabíječky v zásuvce a nezapomínejte přepnout počítač do režimu spánku. Ve varné konvici si vždy ohřejte jen potřebnou dávku vody. Také čisticí prostředky stojí majlant, tak proč se nespolehnout na citrón a jedlou sodu? Pakliže máte okno situované na sever, zatahujte závěsy, teplo se déle udrží. Každá ze zmiňovaných rad vám uspoří pár stovek ročně. Dohromady si to spočítejte sami.

A jedeme dál…

Jak jste na tom s udržováním čistoty? Patřičnou péči věnujte radiátorům. Prach zabraňuje proudění tepla. Sprchování je rozhodně levnější záležitost, nežli koupání. Omezte napouštění vany na minimum. Využívejte levnější tarify, zařiďte si noční proud. Menší pokrmy ohřívejte zásadně v mikrovlnce. Dlouhé vaření a pečení je v módě, ale ruku na srdce, co účet za plyn a elektřinu? Dávejte pozor na optimální teplotu v domě. Když teplota hodně klesne, budete muset více vytápět, což se prodraží! Máte pevnou linku? Pryč s ní! Existují super levné mobilní tarify pro celou rodinu.

Pár drobností na závěr

Usínáte u televize? Nastavte si časovač. Dbejte na výměnu sáčku ve vysavači. Plný zásobník zvyšuje spotřebu elektrické energie. Za zmínku stojí pákové vodovodní baterie, čištění filtru v pračkách i myčkách a izolace oken či dveří speciální fólií.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Vložit komentář